Фрагмент уроку з використанням інноваційних технологій "Ротаційні трійки", "Незакінчене речення"
4 клас
4 клас
Тема: Customs and traditions.
Звичаї та традиції
Цілі:
Практична:
вдосконалювати
навички аудіювання; формувати навички монологічного та діалогічного мовлення з
опорою на зразок, аудіювання та розуміння тексту;
Навчальна:
ввести
в мовлення учнів лексичний матеріал з теми «Свята»; пригадати основні святкові
дні України, яскраві обряди та звичаї, що прийшли до нас із далеких віків.
Розвивальна:
розвивати
мовну здогадку; вміння логічно та послідовно викладати свої думки; знаходити
необхідну інформацію в тексті.
Виховна:
виховувати
інтерес до вивчення англійської мови, зацікавленість і повагу до українських
звичаїв і традицій, бажання зберегти їх і передати наступним поколінням;
виховувати
культуру читання та культуру поведінки при спілкуванні.
I. Введення нових
лексичних одиниць.
- Children, look at the screen, please. What can you
see? What are the people doing?
-
Об’єднайтеся в групи по три.
-
Кожна група отримує фрагмент тексту. Ваше завдання прочитати й зрозуміти про,
що ваш фрагмент.
-
Після того як ви прочитали. Прочитайте ще раз і запам’ятайте свій фрагмент.
-
Опрацювавши фрагменти ви міняєтеся за часовою стрілкою.
1. Технологія
«Ротаційні трійки»
·
Перший учень першої
групи йде до другої групи, другий учень першої групи йде до третьої.
·
Перший учень другої
групи йде до першої групи, другий учень другої групи йде до третьої групи.
·
Перший учень третьої
групи йде до першої групи, другий учень третьої групи йде до другої групи.
-
Обмінявшись колегами по групах. Ви розповідаєте свої фрагменти. Спочатку
учень, який в першій групі, потім учень з другої групи та учень із третьої
групи.
Customs
and Traditions
Every country has its own customs and traditions. They play a
very important part in people’s life. Every family keeps up its own traditions,
too. The members of the family usually meet at birthday and tea parties. They are
together to celebrate weddings, sporting victories or national festivals.
Children around the world love parties. They usually sing, dance, play games,
tell each other funny jokes andi nteresting stories. They can also take photo sand
make a video to remember the day.
2.Технологія «Незакінчене
речення»
-
Після того, як кожна група вже знайома з текстом, спробуємо доповнити ті
речення, які я вам запропоную. Таким чином перевіримо вашу увагу.
Complete the sentences
1.
Every country has its own ... and..........
2.
They play a very part i n ........
3.
The members of the family usually meet at …… and
………..
4.
Children around the world love ........
5.
They , ......, ..... and tell each other funny jokes.
Створено творчою
групою
Фрагмент уроку з використанням
методу “Fishbone”
Клас: 4
Тема: At the airport
Мета:
Практична:
вдосконалювати навички
аудіювання та розуміння тексту.
Навчальна:
ввести в мовлення учнів
лексичний матеріал з теми «At the airport».
Розвивальна:
розвивати критичне
мислення; мовну здогадку; вміння аналізувати отриману
інформацію, вміння виділяти причини та знаходити відповідні їм факти; вміння логічно та послідовно
викладати свої думки.
Виховна:
виховувати інтерес до
вивчення англійської мови, бажання більше дізнаватись про аеропорт.
Хід уроку
1. Бесіда
T: Children, what is airport?
Ch: This facility is designed for reception, departure and provision of air
transport.
T: What airports do you know in your city?
Ch: Borispol and Zhulyany airport.
T: Have you been to the airport?
Ch: Yes, l have/No, l haven't.
T: Can we call the airport a small city?
Ch: answer.
T: Why can an airport be called a
small city? Is st interesting to know?
Ch: Yes it is.
T: Let's find out now.
2. Технологія «Fishbone»
1) Організовуємо групову
роботу.
2) Нагадуємо правила складання діаграми.
Схема включає в себе чотири
основні блоки, представлені у вигляді голови, кісток та хвоста риби. Кожна з
них відповідає за певні нюанси:
голова – відповідь на
поставлене питання, висновки;
верхні кістки
– основні поняття теми та причини виникнення проблеми; нижні кістки – факти, що
є підтвердженням певних причин чи понять, вказаних у схемі;
хвіст – тема, питання або
проблема, що підлягає аналізу;
3) Повідомляємо тему, очікувані
результати, критерії оцінювання.
4) Встановлюємо часове
обмеження.
5) Аналіз діаграми. Висновки.
T: I invite you to work to an
unusual form today. Look at the poster. We have a scheme.
What does she look like?
Ch: It looks likes the fish.
T: We will read with you today, analyze the in text, find the reasons and facts why
the airport is a small city. To begin on with, we need to
identify the problem we are working on today. What options?
Ch: answer.
T: "A small town" will be the topic of our discussion. We write it in the scheme.
T: Unite in 3 groups. Each group has a text. You have 15 minutes to read the text
and find the reasons why the airport is a small town. And the facts that confirm
these
reasons.
Ch: read.
T: Are
you ready? Now each of the teams will go out and write on the board, what
reasons and facts the found in the text.
Examples
of children's responses.
Reasons
|
Facts
|
It is always busy.
|
It
has got its own shops, banks and cafes.
|
There
are a lot of people at the airport.
|
If
you have a lot of time before your flight you can wait in a comfortable
armchair in the waiting hall.
|
They arrive at the airport
by taxi or by bus.
|
Others buy a newspaper or a magazine.
|
Children
like to watch the pilots and mechanics through the big airport window.
|
If you are hungry you may have a snack at a
café.
|
When
your flight is already announced you have to pass the check-in desk.
|
They weight your luggage, check your tickets
and passports there.
|
T: We
found enough reasons and facts about airoport. What conclusion can we do?
Ch: The
airport is a small town where people live a part of their lives.
T: Let's
write this conclusion in our scheme.
Технологія кейс-стаді
Тема: Travel around the city
Клас - 4
Час заняття - 90 хвилин
Вид кейсу – практичний
Тип кейсу - дослідницький
Завдання
Вчитель англійської мови
визначає проблемне направлення заняття «Travel around the city», учні після
обговорення разом з вчителем намагаються вирішити проблему «Should I travel to Kiev?»
Завдання для підгруп:
1. Опрацювати статтю «Places of Interest in Kyiv» та
визначити «Топ-10 місць, які варто відвідати в Києві».
2. Переглянути відео і відео-презентацію та визначити 10 причин візиту
до Києва.
3. Переглянути ілюстрації цікавих місць у Києві.
4. Заповнити таблицю в яких місцях ви були у місті Києві.
5. Висловити свою думку, щодо питання: «Should I travel to Kiev?»
6. Написати листа своєму другові, яке місце слід відвідати.
Для вирішення проблеми є
підготовлений кейс, в якому запропоновані статті, ілюстрації, відео та
відео-презентація про те, які місця слід відвідувати. Створена таблиця, яку
слід заповнити учням. Та приклад листа, який потрібно написати своєму другові.
Робота з кейсом
На уроці повідомляєтеся
тема уроку та проблемне питання. Повідомляється, що урок проходитиме у вигляді
кейс-методу. Розпочинаєтеся з обговорення «Чи варто відвідувати місця у Києві?»
Далі повідомляються завдання та відбувається активне застосування кейс-методу.
Зміст кейсу (Дидактичні матеріали)
1. Стаття
«Places of Interest in Kyiv» http://schoollib.com.ua/english_lang/1/18_1.html
Ukraine has a long history and rich culture.
That is why there are many places of interest
there. It is natural that the capital of the country,
Kyiv, has the greatest number of them. It is one of the
oldest cities in Europe.
From time immemorial Kyiv has been the centre of
Slavonic culture. There are many ancient cathedrals and churches,
museums and monuments, beautiful streets and squares in it. The
main street of Kyiv is certainly Khreshchatyk. If
you have never been to Kyiv you should start your sightseeing there. The
street is only one kilometre long but very impressive. Kyiv
is famous for its Kyivo-Pecherska Lavra. More
than 80 buildings were constructed on its territory during 900 years of the
monastery’s existence.
Tourists always go to have a look at the
monument to Bohdan Khmelnytsky, the outstanding Ukrainian statesman and
military leader. There are many other places of interest in Kyiv. One
of them is the State Historical Museum of Ukraine. There
are more than 50,000 exhibits on display. The
exposition tells us about the history of Ukraine and its culture from antiquity
to the present days. The Golden Gates, the Andreyevskaya Church, the
monuments to Prince Volodymyr and Taras Shevchenko are worth seeing.
Kyiv Shevchenko Opera and Ballet House, Kyiv Ivan
Franko Drama Theatre are well-known all over the country. Any
place is interesting in its own way and visiting it we come to know and love
this country more.
3. Відео «10 Reasons to visit Kyiv».
Лист
другові
Dear
Ben,
Thank
you very much for your letter. I'm glad you're fine. I'm fine too. In your
letter you ask me to write a few lines about my trip to Kiev. Kiev is a
hero-city and the capital of Ukraine, it is a large industrial, political,
cultural and transport center of the country. He stands on the Dnieper River.
The capital and around it are really a lot of trees and flowers. (By the way,
the chestnut leaf is the symbol of Kiev.) The
city is very old. The city has many attractions, such as monuments, museums,
theaters, cinemas, parks, ancient temples and cathedrals. In the capital there
is a circus, a dolphinarium, a zoo, a large water park. I really liked the city
and recommend it to visit. In my opinion, this is really a city worth visiting.
Now I finish. Stay Connected. Write about your last summer vacation.
Best
wishes,
Diana
What
places did you visit?
Yes
|
No
|
|
Kyivo-Pecherska
Lavra
|
||
Street
Khreshchatyk
|
||
Monument
to Bohdan Khmelnytsky
|
||
Golden
Gates
|
||
Andreyevskaya
Church
|
||
Kyiv
Shevchenko Opera and Ballet House
|
||
State
Historical Museum of Ukraine
|
||
Dnipro river
|
||
Truhaniv
island
|
||
Museum of water
|
Порядок роботи над кейсом
№
|
Назва
етапу
|
Тривалість
етапу
|
Перший
етап
|
Організаційна
частина. Представлення кейсу
|
5
|
Другий
етап
|
Ознайомлення
з текстом кейсу. Робота учнів в групах
|
10
|
Третій
етап
|
Аналіз
кейсу. Ознайомлення з текстовими матеріалами
|
20
|
Четвертий
етап
|
Перегляд
відеоматеріалів їх обговорення
|
15
|
П’ятий
етап
|
Повідомлення
дітьми своїх результатів (4,5,6 завдання)
|
30
|
Шостий
етап
|
Підсумкова
бесіда вчителя щодо вирішення проблеми
|
5
|
Сьомий
етап
|
Оцінювання
учнів за критеріями оцінювання
|
5
|
Критерії оцінювання роботи
учнів
|
Бал
|
Визначення «Топ-10 місць, які варто відвідати в
Києві»
|
2 б.
|
Визначення 10 причин візиту до Києва
|
2 б.
|
Висловити свою думку, щодо
питання: «Should I travel to Kiev?»
|
2 б.
|
Виступи експертних груп:
Подача
інформації (зміст, логіка та послідовність)
Використання
фактів і аргументів
Використання
наочності
|
2 б.
1 б.
1 б.
|
Творча робота: «Написати лист своєму другові, яке
місце слід відвідати»
|
2 б.
|
Недотримання правил роботи
Учасники повинні:
- коректно задавати
питання і висловлюватися;
- не перебивати
доповідача;
- задавати питання і робити
коментарі тільки після закінчення виступаючої групи.
|
- 1 б.
|
Хмарна технологія Kahoot
Клас: 3
Тема: Іграшки
Мета: проводиться для мотивації та підготовки учнів до монологічного мовлення.
Тип: опитування.
Тип: опитування.
Використовується на
етапі актуалізації знань учнів.
Методичні відео-тьюторіали про Інтернет-ресурси
З першим Інтернет-ресурсом з яким хочу вас ознайомити - це Wardsift. За допомогою даного ресурсу можна закріплювати лексичні одиниці. Працювати з текстом, реченнями та словами. Тож пропоною переглянути, як його можна створити. Приємного перегляду!
Другий Інтернет-ресурс - це Quizlet. За допомогою цього ресурсу можна створювати навчальні картки з якими можна цікаво працювати. Учні виконують завдання я б навіть назвала граються і закріплюють нові лексичні одиниці. Тож пропоную переглянути, як створити навчальну гру. Приємного перегляду!
Веб-квест
Клас: 4 клас
Тема: Подорож до англомовної країни Австралії
Метою цього веб-квесту є вивчення англійської мови та отримання додаткових знань про Австралію. У процесі роботи учні знайомляться з культурним та історичним життям австралійців, дізнаються цікаву інформацію та факти про країну.
Веб-квест навчає учнів працювати в командах (групах), шукати цікаві факти, розвивати свої освітні інтереси та творчість, учні навчаються аналізувати та порівнювати мовні джерела.
Тип: короткочасний (розрахований на два уроки)
Робота з веб-квестом розпочинається так:
На уроці вчитель пропонує учням поглянути на зображення
прапора і назвати, якій країні він належить. Обговорює з дітьми такі питання:
What do you know about this country?
What would you like to see in the country of Australia?
If you were in the country, what would you like to do or
where to go?
Далі розпочинається робота з ознайомленням та
виконанням веб-квесту.
Тож пропоную перейти за посиланням та переглянути веб-квест.
Тож пропоную перейти за посиланням та переглянути веб-квест.
Фонетична розминка із застосуванням медіазасобів
Метою навчання фонетичного матеріалу є формування слухо-вимовних і ритміко-інтонаційних навичок. Для того, щоб досягти мети навчання фонетики використовують медіазасоби. Тож пропоную прослухати фонетичну зарядку на введення звуку на прикладі скоромовки.
A black cat sat on the map
And ate a fat rat.
https://vocaroo.com/i/s1IiqO5mtAcK
Тестові
завдання різного типу у мережевому ресурсі Socrative
Тема: Мій будинок
Мета: перевірити знання учнів з теми “My housе”
Клас: 3
Всі дидактичні матеріали,розташовану дуже цікаві.Інтерактивні методи відповідають темі.
ОтветитьУдалитьКейс методи,тема цікава,завдання відповідають віковим особливостям учнів.Багато цікавого дидиктичного матеріалу.Я б використала цей кейс на практиці.Дякую за ідею!
Марія, дякую за коментар!
Удалить